Urząd Miasta Kwidzyn oraz Fundacja dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce” mają zaszczyt zaprosić Państwa na VIII Pomorskie Obchody Światowego  Dnia FAS/FASD. W ramach obchodów odbędą się:

Terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne  w  2021 r. Prawo do świadczeń rodzinnych ustala się na okres świadczeniowy tj.:  od dnia 1 listopada do dnia 31 października następnego roku kalendarzowego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce informuje, że w terminie od 1 września 2021r. do 15 września 2021r. przyjmowane będą  wnioski na stypendium szkolne na rok szkolny 2021/2022. Dzień 15 września jest terminem ostatecznym.

W ostatnim czasie seniorzy z Klub Seniora Jasienia i Rokit spotykali się w Sali WDK Jasień i uczestniczyli w różnych zajęciach tematycznych prowadzonych przez instruktorów.

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" zajmować się będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie jak do tej pory – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. 18 czerwca 2021 r. opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r.