Gmina Czarna Dąbrówka w partnerstwie z Fundacją Aktywizacja rozpoczyna nabór osób, które chcą wziąć udział w projekcie „e-Mocni cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. W ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych osi priorytetowej POPC na lata 2014-2020.

Jeśli macie osiemnaście lub więcej lat, zachęcamy Was do skorzystania z bezpłatnej możliwości podniesienia swoich umiejętności i kompetencji w korzystaniu z aplikacji internetowych, przydatnych w życiu codziennym każdego mieszkańca gminy. Będziemy szkolić wszystkich, którzy się zakwalifikują do uczestnictwa w projekcie.

Głównym celem projektu jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu  w tym e-usług publicznych.

 Tematyka szkoleń:
1) Praca i rozwój zawodowy
(jak napisać CV i list motywacyjny, co można zyskać, zakładając profil na portalach LinkedIn czy Goldenline);
2) Edukacja (jak wspólnie z innymi zaplanować działania czy stworzyć prezentację,  używając konta Google);

3) Relacje z bliskimi (jak założyć konto na Facebooku, w jaki sposób sprawdzać oceny dziecka w dzienniku elektronicznym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz rodziny w sieci);
4) Odpoczynek i hobby (jak znaleźć ciekawy koncert czy wystawę w swojej okolicy, jak kupować w sieci bilety na spektakle, w jaki sposób legalnie oglądać filmy);
5) Zdrowie (jak zapisać się przez internet do lekarza, jak sprawdzić swoje miejsce w kolejce do sanatorium, gdzie w sieci dowiedzieć się więcej o lekach);
6) Finanse (jak przez internet sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę, w jaki sposób płacić kartą, jak oszczędzać i kontrolować domowy budżet);
7) Religia i potrzeby duchowe (jak kontaktować się ze swoją parafią za pomocą internetu, jak nawiązać kontakt z grupami zainteresowanymi pielgrzymowaniem);
8) Sprawy codzienne (w jaki sposób rozliczyć PIT przez internet, do czego wykorzystywać na co dzień dysk Google, jak wysłać list lub paczkę bez odwiedzania poczty);

9) Zaangażowanie obywatelskie (skąd czerpać informacje o swojej miejscowości, jak sprawdzić, co robią posłowie i posłanki wybrani z danego okręgu, w jaki sposób włączyć się w działania organizacji pozarządowych).

Wiemy, że już wiele umiecie ale zawsze warto spróbować dowiedzieć się więcej. A jeżeli jeszcze nie umiecie obsługiwać komputera i internetu, nauczymy Was podstaw.

Szkolenia dedykowane są dla wszystkich dorosłych mieszkańców Gminy Czarna Dąbrówka. Grupy szkoleniowe będą małe, 6-osobowe, trener dla każdego znajdzie czas. Szkolenie będzie trwało minimum 6 godzin, ale to od Was będzie zależało, czy będziecie się szkolić dłużej.

Czekamy na Wasze zgłoszenia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce u Pani Michaliny Mularczyk (e-Mocarz w Gminie Czarna Dąbrówka), tel. (59 82 12 660), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szkolenia odbywać się będą w: Szkole Podstawowej w Czarnej Dąbrówce, Szkole Podstawowej w Rokitach, Szkole Podstawowej w Nożynie, Szkole Podstawowej w Jasieniu.

Pierwsze szkolenia planuje się już w maju 2019r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

 

Projekt „e-Mocni” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.