Uprzejmie informujemy, iż od 26 kwietnia 2021 r. przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce działa bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjno - wspomagającego dla uczestników projektu: „Rozwój usług społecznych na terenie gminy Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020 oraz Budżetu Państwa.

Priorytetem utworzenia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego był wzrost dostępności wysokiej jakości usług społecznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób starszych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych z terenu gminy Czarna Dąbrówka.

Celem działalności Wypożyczalni jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym, niesprawnym ruchowo – mieszkańcom gminy Czarna Dąbrówka, uczestniczącym w projekcie „Rozwój usług społecznych na terenie gminy Czarna Dąbrówka” powrotu do aktywności psychoruchowej i społecznej oraz przyspieszenie procesu adaptacyjnego poprzez nieodpłatne udostępnienie niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

W ofercie wypożyczalni znajduje się następujący sprzęt rehabilitacyjny:

NAZWA SPRZĘTU

ILOŚĆ

łóżko do opieki długoterminowej z materacem         

4

wózek inwalidzki spacerowy                                          

1

wózek inwalidzki                                                              

3

wózek inwalidzki elektryczny                                          

2

krzesło toletowo –sanitarne                                          

2

wózek toaletowo - sanitarny

2

wózek inwalidzki  toaletowy (na dużych kołach)

1

rolator na czterech kółkach

3

balkonik zwykły

3

kule łokciowe z regulacją i uchylną obejmą

6

kule pachowe regulacją i uchylną obejmą

2

materac przeciwodleżynowy

4

koncentrator tlenu

1

trójnóg/ czworonóg rehabilitacyjny

5

podnośnik transportowo-kąpielowy

2

schodołaz gąsienicowy

3

rowerek mini do rehabiltacji rąk i nóg

5

przeciwodleżynowe siedzisko do wózka inwalidzkiego

1

laski inwalidzkie składane regulowane

5

Wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne na podstawie umowy użyczenia, zawartej pomiędzy Wypożyczalnią a osobą biorącą sprzęt do wypożyczenia.

Wypożyczalnia jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 w Czarnej Dąbrówce, ul. Bytowska 10, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub mailowo.

Wszelkie pytania należy kierować do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce, ul. Gdańska 5. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego jest Pani Katarzyna Chrzan.

Kontakt telefoniczny: 5982 12 660,

Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.