W dniu 20.12.2022r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce po raz pierwszy zorganizowali w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki kolację Wigilijną dla osób samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia i łez. Dla niektórych osób była to jedyna okazja spędzenia czasu i wyjątkowej chwili we wspólnym gronie.

Wśród zaproszonych gości byli Pan Wójt Gminy Jan Klasa, kierownik GCKiB Beata Łozowska, ks. Proboszcz parafii Czarna Dąbrówka Marian Knut. Wójt Gminy oraz Kierownik GOPS, życzyli  wszystkim  zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Pracownik socjalny pani Karina Zander odczytała fragment Pisma Św, a następnie wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do smacznej kolacji, która została przygotowana dzięki sponsorom z Czarnej Dąbrówki za co z serca dziękujemy.

Na uroczystości nie zabrakło Mikołaja, który wręczył każdemu uczestnikowi prezent.

Spotkanie wigilijne umiliły kolędy oraz występ Amelii Chrzan i zespołu "Zapach Słowa".

Osoby zaproszone, które z różnych powodów nie dotarły do GCKiB na Wigilię  nie zostały zapomniane.  Kierownik GOPS wraz z pracownikami następnego dnia wyruszyli w teren, by złożyć życzenia i przekazać prezenty od Mikołaja.

J.B