Inkubator Kariery ruszył z rekrutacją na innowacyjną formę stażu - treningów zawodowych w ramach programu pilotażowego „Czas dla Młodych".

 

Post nr 6 Trening zawodowy

Ruszamy z nowym, testowym modelem stażów – treningów zawodowych!

Trening zawodowy to innowacyjny pomysł @Powiatowy Urzęd Pracy w Bytowie na stworzenie możliwości zdobycia stałej pracy oraz nowego doświadczenia zawodowego dla osób młodych od 18 do 30 roku życia, zamieszkałych na terenie powiatu bytowskiego!

Oferujemy dla wybranych 15 kandydatów:

+ pakiet aktywizacyjny w wysokości ok. 4 tysięcy złotych w celu zniwelowania barier uniemożliwiających wejście na rynek pracy

Nie posiadasz prawa jazdy lub środka transportu? Opiekujesz się dzieckiem? Brakuje Ci odpowiednich kwalifikacji? Twój stan zdrowia ogranicza Cię, aby podjąć dowolną pracę?

To tylko kilka przykładów sytuacji, które mogą powstrzymywać Cię od wejścia na rynek pracy. Dzięki otrzymanym środkom możesz opłacić opiekę nad dzieckiem, kupić rower lub bilet miesięczny. Możemy także sfinansować dla Ciebie szkolenie, kurs prawa jazdy, badania lekarskie i wiele innych.

+ 8 miesięczny trening zawodowy

Przez pierwsze 4 miesiące zdobywasz nowe doświadczenie zawodowe u wybranego pracodawcy, za które otrzymujesz wynagrodzenie (bon stażowy) w wysokości 2,5 tys. złotych od Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie. Na kolejne 4 miesiące zatrudnia cię pracodawca już na umowę o pracę!

+ premię za frekwencję

Podczas realizacji naszej misji kierujemy się wieloma wartościami m.in.: zaangażowaniem, sumiennością, pracowitością i uczciwością.
Wiemy jak cenne one są, dlatego chcielibyśmy nagrodzić sumiennych uczestników premią za frekwencję w wysokości 2 tys. złotych, wypłacaną w połowie trwania treningu zawodowego.

 

Co musisz zrobić, by zgłosić swoją kandydaturę?

  1. Pobierz na stronie PUP formularz zgłoszeniowy do treningu zawodowego - https://bytow.praca.gov.pl/documents/1938870/17346426/formularz%20do%20TZ%20dla%20uczestnik%C3%B3w.pdf/fb01ec6b-4701-4095-bf83-360dd7f0037e?t=1699960760451

         Lub odbierz go w Inkubatorze Kariery – Punkcie Doradztwa dla Młodzieży, ul. Slipyja 1/6 w Bytowie albo w najbliższym Ośrodku Pomocy Społecznej.

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
  2. Umów się na indywidualną rozmowię z naszym doradcą zawodowym oraz doradcą młodzieży

 

Chciałbyś się zapisać na indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym?
Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń: 519 074 632 lub 519 074 633