Seniorzy z Gminy Czarna Dąbrówka - uczestnicy projektu ,,Rozwój Usług Społecznych na terenie Gminy Czarna Dąbrówka” mają już za sobą przedświąteczne spotkanie. W dniu 15.12.2022 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece odbyło się spotkanie Wigilijne.

Wraz z wiekiem seniorzy nie tracą swoich zdolności, talentów, ciekawości świata i ludzi. Wciąż mają ochotę dzielić się swoimi pasjami i robić coś pożytecznego – dla innych i dla siebie. „Złoty wiek" to idealny okres, by oddać się tym wszystkim zajęciom, na które w pełnej pośpiechu młodości brakowało im czasu.

1 marca 2022 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Jasieniu odbyło się spotkanie Członków klubu Senior+, którzy w dalszym ciągu realizują swój projekt . Spotkanie rozpoczęło się od ćwiczeń ruchowo-gimnastycznych, prowadzonych przez rehabilitantkę p. Anie.

Członkowie klubu Senior+ spotkali się w Wiejskim Domu Kultury w Jasieniu dnia 25.02.2022r. (piątek). W dalszym ciągu realizując projekt, w pierwszej części spotkania odbyły się warsztaty teatralne, na których seniorzy ćwiczyli swoje role w przedstawieniu, który odbędzie się  na zakończenie programu.

Członkowie Klubu Senior + w Jasieniu spotkali się w WDK Jasień w dniach  08.02 oraz 15.02.2022r. realizując dalej program. Na początku obydwu spotkań odbyły się warsztaty z psychologiem. Uczestnicy rozmawiali na temat asertywności oraz o kłótniach tych uczciwych oraz tych nieuczciwych.

W ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania Klubu Seniora Jasienia i Rokit. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 czerwca 2021 roku z Panią dietetyk. Omawiano między innymi przyczyn otyłości oraz jakie zachować odstępy czasowe pomiędzy posiłkami.