W ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania Klubu Seniora Jasienia i Rokit. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 czerwca 2021 roku z Panią dietetyk. Omawiano między innymi przyczyn otyłości oraz jakie zachować odstępy czasowe pomiędzy posiłkami.

W czerwcu po długiej przerwie spowodowanej rygorem sanitarnym związanym z covid 19 rozpoczęły się długo oczekiwane Spotkania Klubu Seniora. 1 czerwca  na pierwszym spotkaniu z programu Senior + , zapoznaliśmy się z programem rehabilitacji dla osób starszych i po urazach.

W dniu 15 października 2020 roku w Sali WDK Jasień odbyło się kolejne spotkanie seniorów z Jasienia i Rokit. Podczas spotkania obchodziliśmy urodziny seniorów z października, była kawa i słodkości. Dodatkową atrakcją spotkania były zajęcia z Panią instruktor tańca.

Tym razem spotkanie rozpoczęło się od przeglądu prasy oraz dyskusji o wybranym artykule. Potem były tradycyjne ćwiczenia i gimnastyka. Żeby skorzystać jeszcze z uroków jesieni, seniorzy wybrali się na spacer po parku i placu zabaw. Tam szukali między innymi kolorowych liści jesiennych kasztanów, żołędzi i jarzębiny.

1 października 2020 roku w Sali WDK Jasień odbyło się kolejne spotkanie seniorów Jasienia i Rokit. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od rozmów przy kawie i słodkościach. Seniorzy dyskutowali głównie o sytuacji z epidemiologicznej w naszym rejonie oraz jak stosować się do zasad przestrzegania zaleceń sanepidu, aby ustrzec się przed zakażeniem koronowirusem.

17 września 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie seniorów Jasienia i Rokit. Gościem spotkania był Wójt Gminy Jan Klasa, p. Dyrektor GCKiB Beata Łozowska oraz pani Magda Januszczyk-Łabacka.