Święto Odzyskania Niepodległości – ten szczególny dzień Wolontariusze z Klubu Wolontariatu Czarna Dąbrówka,  członkowie MDP Czarna Dąbrówka oraz grupa ASG z Lęborka uczcili w nietypowy sposób - przygotowali  żywy pokaz tego jak nasi przodkowie walczyli o niepodległość. Tuż po mszy pod kościołem w Czarnej Dąbrówce zabrzmiały pieśni patriotyczne, młodzi społecznicy przenieśli mieszkańców do czasów  kiedy to Polacy walczyli o wolność Ojczyzny. Pojawił się J. Piłsudski, potyczki, pokazano codzienne życie mieszkańców. Punktem kulminacyjnym była symulacja wojny, zrywu ludzkości. Odczytano Apel Poległych oraz odśpiewano z mieszkańcami Rotę.

Młodzież rozbudziła uczucia patriotyczne, wszyscy uczestnicy widowiska  na moment się „zatrzymali”, pojawiły się łzy wzruszenia, społecznicy przypomnieli, że przecież kiedyś ktoś, prosty człowiek był w stanie zrobić wszystko, nawet oddać życie za Ojczyznę.

„Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!”

 Projekt dofinansowany ze Starostwa Powiatowego w Bytowie

Dziękujemy darczyńcom : Rada Gminy Czarna Dąbrówka, Spółdzielnia Usługowo Handlowa w Rokitkach, PPT PKS Gdańsk-Oliwa, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Jurpol Rokity, Auto Complex Czarna Dąbrówka

 Film z inscenizacji