Dzień Wolontariusza to święto cudownych ludzi, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. W naszej gminie takich osób z pewnością nie brakuje. Skupieni w Kole Wolontariatu działającym przy GOPS Czarna Dąbrówka młodzi działacze przez cały rok pracowali na rzecz społeczności lokalnej.

9 grudnia w klubie Miko podziękowano tym młodym społecznikom za darowany drugiemu człowiekowi czas, za uśmiechy, którymi zarażają  każdego dnia, za pełną ciepła, życzliwości i zaangażowania postawę wolontarystyczną. Podziękowano również zaproszonym członkom MDP  za okazane serce przy wspólnych działaniach. Każdy społecznik otrzymał upominek, który wywołał sporo uśmiechów.

W tym roku za wzorową postawę wolontarystyczą tytułem: „wolontariusz animator” wyróżniono Kamila Stolc, Dominikę Dawidowską, Arkadiusza Syldatk oraz Roksanę Fedoruk.

Wolontariuszem roku został Jan Konkel, który pracy w Gminnym Kole Wolontariatu poświęca całe swoje serce i każdą wolną chwilę.

Wolontariusze pamiętali również o urodzinach założycielki wolontariatu Pani Beaty Łozowskiej, której złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz zaśpiewali „sto lat”.

Wspólnie obejrzano również prezentację „Nasz Wolontariat” przedstawiającą działania minionego roku.

Obchody Dnia Wolontariusza zakończył wyjazd do parku trampolin oraz na kręgielnie.

„Nikt nie jest dobry przez przypadek…”

Dziękujemy wspaniali, cudowni, najlepsi WOLONTARIUSZE.

 

Prezentacja multimedialna „Wolontariat 2016”