Tłusty czwartek to święto o którym pamięta każdy.  Jest to dzień, w którym dozwolone jest objadanie się do syta słodkościami, a sklepowe półki uginają się od pysznych pączków. Tradycyjnie również w domu szykuje się wypieki.

W tym roku Tłusty Czwartek przypadł w Dniu Pomocy Potrzebującym. Z tej okazji wolontariusze zorganizowali kolejną akcję. Od rana seniorki, dzieci i młodzież w świetlicy w Kozach piekli pączki, faworki, oponki. Wszystkie słodkości wolontariusze pięknie zapakowali i razem z kolorowymi ulotkami wozami strażackimi wyruszyli w drogę do niepełnosprawnych oraz samotnych mieszkańców gminy.

Takim drobnym słodkim upominkiem sprawili wiele radości odwiedzonym osobom. Uściski, uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia  naszych przyjaciół po raz kolejny  utwierdziły nas w przekonaniu, że tak nie wiele trzeba aby nieść radość  drugiemu człowiekowi.

Dziękuję serdecznie strażakom Panu Sebastianowi Malek i Tomaszowi Szymańskiemu za zorganizowanie bezpiecznego transportu dla wolontariuszy oraz Państwu Myszk za ofiarowane pączki.

Opiekun wolontariatu