W ramach realizacji partnerskiego projektu „Razem w drodze Q przyszłości II” w Wiejskim Domu Ludowym w Jasieniu wolontariusze Młodzieżowego Koła Wolontariatu działającego przy GOPS w Czarnej Dąbrówce, wzięli udział w szkoleniu mającym na celu naukę zabaw animacyjnych, starych i nowych zabaw podwórkowych. 

Warsztaty obejmowały różnego rodzaju  tańce integracyjne, zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy fabularyzowane dla małych i dużych grup, elementy pedagogiki cyrkowej, integracyjne zabawy z chustą animacyjną.

Wolontariusze nabyli nowe umiejętności a do tego spędzili bardzo miło czas. Udział w warsztatach, w tym wspólne ognisko, spacer nad jezioro  jak również nocka bardzo zintegrowały  grupę młodych wolontariuszy.

W dalszej części projektu przeszkoleni wolontariusze odwiedzą partnerskie gminy działaniami animacyjnymi pn. „Blokowiska” .

Zaplanowane zostały  po 4 wyjazdy do 3 różnych miejscowości: Jasienia,  Tuchomia i do Miastka w celu stworzenia grup zabawowych poprzez uczenie dzieci i pokazanie zabaw, które już zostały zapomniane jak również zabaw, w które mogą się bawić wspólnie z przyjaciółmi z podwórka.

Wolontariusze wspólnie z koordynatorem  już rozpoczęli swoje działania.

W miesiącu lipcu odbyły się pierwsze spotkania na terenie Gminy Czarna Dąbrówka – w Jasieniu. Pogoda dopisała więc również dzieci  były bardzo zadowolone i szczęśliwe.

W kolejnym miesiącu-sierpniu  spotkania odbywają się w Tuchomiu. Pierwsze spotkanie już się odbyło 2 sierpnia , przed nami kolejne.

Koordynator wolontariatu

Anna Zganiacz