Pierwsze kroki na polu ekonomii społecznej czyli zmierzenie się z przyjęciem grupy i zadbanie aby miło spędzali u nas czas. Przyznamy , że to nie łatwe zadanie ale myślę, że sprostaliśmy wyzwaniu. W sobotę 17 maja gościliśmy kilkunastoosobową grupę z Lęborka.

W noc z 17 na 18 maja grupa historyczna z Mikorowa wybrała się do Muzeum w Lęborku aby na własne oczy zobaczyć nasz skarb" Diadem księżniczka z Mikorowa ". Diadem został odnaleziony podczas badań archeologicznych, wykopalisk prowadzonych w Mikorowie w latach 1999- 2001 .

Tym razem warsztaty z innej bajki, warsztaty tańca baletowego prowadzone przez tancerkę Magdalenę Jednachowską z Bierkowa. W piątek 4 kwietnia młodzież z Mikorowa i Wargowa ciężko pracowała na warsztatach baletowych , dziewczęta ćwiczyły bez wytchnienia i bez marudzenia

Ten weekend był wyjątkowy dla uczestników zajęć w Klubie Miko, przeżyliśmy pierwszy nalot Wikingów i uczyliśmy się pod ich skrzydłami dawnego rzemiosła- wytwarzania krajek, strzelaliśmy z łuków, snuliśmy wspólne plany na przyszłość.

W piątek 7 marca w Klubie w Mikorowie odbył się "Babski wieczór", uczciliśmy w ten sposób nasze święto. Grupa taneczna z klubu zaprezentował paniom nasze nowe tańce dawne, oraz tańce z ogniem.